Ahol a mókusok jól élnek...

Ahol a mókusok jól élnek...


Michael Dutko már nyáron felkészült a télre, és egy szabadtéri bárt épített a környékbeli mókusok számára, bőségesen ellátva őket kesudióval és pekándióval.

Az ohiói Hilliard-ban élő Michael Dutko a szomszédai mókusproblémáit akarta megoldani azzal, hogy egy gyülekezőhelyet hozott létre a szőrös kis állatok számára. A hobbi-fafaragó Dutko élete nagy részében fából készít művészeti és háztartási cikkeket, sőt a Duke Harmon Woodworking YouTube-csatornáján be is mutatja azokat.

Legnépszerűbbé váló munkája a kertje hátsó részébe épített fából készült szerkezet mókusok számára, amely úgy néz ki, mint egy valóságos bár, de a neve – Nutty Bar – is utal arra, hogy a házigazda itt sör helyett dióféléket, pisztáciát, és mandulát adagol a "vendégeknek". A férfi több mint 16 órát töltött a bár tervezésével, építésével és csiszolásával, ebből öt és fél órát fordított a fa vágására, nyolc órát a tervezésre és az építkezésre, három órát pedig a festéssel és a befejezéssel volt elfoglalva.

 

 

 

Dutko azért döntött úgy, hogy létrehoz a mókusoknak egy ilyen szerkezetet, mert a szomszédai madarak megfigyelésével szerették volna szabadidejüket tölteni, de a túl sok rágcsáló az útjukban állt. A mókusok megették a madáretetőkbe kitett magvakat, és ez elszomorította a férfi szomszédságában élő nőt és lányát. Az etető létrehozásával nekik akart segíteni azzal, hogy elcsalogatja a kitett madáretetőktől a mókusokat, aminek tartalmát aztán a madarak szabadon élvezhetik. Szomszédainak nem árulta el tervét, így ők csak akkor tudták meg, amikor már elkészült.

 

 

 

 

Dutko július közepén kezdte el építeni a szabadtéri mókusszerkezetet, amelyet az apró kis vendégek körbeülhetnek, mintha egy valódi bárban lennének.

A mókusok hét különböző fogásból választhatnak, amelyet Dutko viccesen sörfélékről nevezett el: Cashew Dunkel, Peanut Pilsner, Almond Ale, Walnut Stout, Sunflower Saison, Pecan Porter and Pistachio Pale Ale.

 

 

 

Dutko egy videóban dokumentálta kreatív folyamatát, amelyet augusztus 7-én közzé tett YouTube-csatornáján, és sokan lelkesedtek az ötletért, többen írtak pozitív kommenteket.

"Ez volt az egyik legcukibb dolog, amit valaha láttam” – írta az egyik felhasználó. – "Arról van szó, hogy a mókusok saját társalgót kapnak."

A bárról a videó ITT tekinthető meg.

 

"Számomra szürreális, hogy ekkora hatást tudtam elérni azzal, hogy oly keveset csináltam valamivel, amit annyira szeretek" – mondta Dutko. – "Nagyon csodálkozom. Az emberek olyan kedvesek és pozitívak voltak. És a gyerekeim is határozottan imádják, mindig figyelik, ahogy a mókusok dióval tömik az arcukat, és szerintük ez olyan aranyos."

Mint minden valamirevaló bárban, itt is van mellékhelyiség, ami külön van a férfi és női vendégeknek, Dutko ezt viccesen "Dió" és "Nem dió" kiírással jelölte.

 

 

 

Amióta megosztotta mókusbárját sokan érdeklődnek iránta, ezért úgy döntött, hogy a szerkezet szabadalmaztatását kéri. A férfi azt tervezi, hogy 175 és 200 dollár között eladja, de kisvállalkozása részeként folytatja az egyedi szerkezetek építését.

Ami még ennél is fontosabb Dutko számára, hogy a hátsó udvari "bár" nagyon megörvendeztette madárfigyelő szomszédait, akik így kedvükre gyönyörködhetnek szárnyas barátaikban.

 

 

Forrás:

Insider.com

Képek: Michael Dutko

Tetszett a cikk?

 

 

SzínesVilága cikkajánló

Apróságok
Cukiságok, Állati cukiságok
15 bébi állatka, akik olyan picik, hogy elférnek egy tenyérben, vagy apróbbak egy távirányítónál.
Lángos vegakolbásszal töltve
Receptek, Vegetáriánus receptek
Ezt a receptet egy tévéműsorban láttam néhány évvel ezelőtt, azóta gyakran készítem.
A szeretet hatalma
Történetek, Egyéb történetek
15 házi kedvenc, aki megmutatja azt, hogy a legnagyobb boldogság az életben szeretni és szeretve lenni.
Dolgozó hercegnők
Életmód, Élet
A legtöbb kislány arról álmodik, hogy egy szép napon hercegnő lesz, de ez csak keveseknek adatik meg.
Fogadd el magad!
Életmód, Élet
Egyél sok barna rizst és többet adj az embereknek,mint amit várnak,és jóérzéssel tedd.
Tizenhét éves......
Történetek, Emberi történetek
Korán kel, reggelizni mégsincs ideje, mosakodás, kapkodás a fürdőszobában, kezébe nyomom a szendvicsét...
A szibériai vad szépség
Kedvencek, Kedvenc virágok
A virágok általában magányosan nyílnak a szárak csúcsán, ritkán kettő is előfordulhat.
Akiknek minden fekete-fehér, mégis ettől színes a világ: karrierlehetőségek mérnököknek a vidéki Magyarországon
Kiemelt, Pr cikk
A mérnöki munka világa kívülről talán ridegnek, számokkal és rajzokkal teli asztalok világának tűnik. Valój ...
Tiramisu palacsintatorony
Receptek, Desszert receptek
A palacsintát kicsik és nagyok egyaránt szeretik, lehet édes vagy sós, a repeta mindig garantált. Palacsintát s ...

További cikkek »